Est Land

Moody’s: Eesti saab euro vähem kui aasta pärast

In Eesti meediast on 21. jaan. 2010 at 20:11

Eesti täidab reitinguagentuuri Moody’s hinnangul Maastrichti kriteeriumid ning saab 2011. aasta algul euro kasutusele võtta.

«Praegu näib, et nad täidavad kõik Maastrichti kriteeriumid ja seega on Euroopa Komisjonil võimatu neid [euroalast] eemal hoida,» ütles Moody’s asepresident ja vanemanalüütik Kenneth Orchard Bloombergile.

Veel septembris oli Orchard arvanud, et kriteeriumide täitmine saab Eestile väga keeruline olema.

Ka reitinguagentuuri Fitch analüütik Eral Yilmaz ütles, et Eesti tõenäosus 2011. aastal euro kasutusele võtta on kasvanud. Varem oli Fitch prognoosinud, et Eestil ei õnnestu euroalaga ühineda enne 2012. aastat.

Rahandusminister Jürgen Ligi avaldas eile arvamust, et Eesti täidab euro kasutuselevõtu eelarvekriteeriumi kindlasti. Eelarvekriteeriumi täitmine selgub 26. märtsil avaldatavatest statistikaameti andmetest.

Eesti euroalasse vastuvõtmise lõpliku otsuse teevad euroala riikide rahandusministrid, märkis Economist Intelligence Unit. «Kui nad tahavad Eestit praegu [euroalast] väljas hoida, siis kriteeriumid annavad neile [selleks] piisavalt manööverdamisruumi, isegi kui Eesti täidab eelarve [puudujäägi] eesmärgi.»

Kandidaat Euroopa Komisjoni majandus- ja rahandusvoliniku kohale Olli Rehn ütles 11. jaanuaril, et Eesti on «järgmine tõenäoline kandidaat» euroalaga ühinemisel.

Euroopa Komisjon ja Euroopa Keskpank avaldavad oma hinnangud Eesti eurovalmidusele tõenäoliselt maikuus ja euroala rahandusministrite otsus võib tulla varasuvel, ütles Rahvusvaheline valuutafond (IMF) eelmisel kuul.

Allikas: E24

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: