Est Land

Tammerk: munitsipaalmeedia kuritarvitamine muutub üha jultunumaks

In Eesti meediast on 17. okt. 2009 at 14:38

Valimiste eel on süvenenud suund, et munitsipaalomandis olevad meediakanalid satuvad võimulolijate propagandavahendiks, ütles meediaekspert ja ERRi ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk.

“Eesti demokraatia jaoks oleks hea, kui pärast valimisi toimuks laiem arutelu linna- ja vallalehtede staatuse kohta,” ütles Tammerk.

“On kahetsusväärne praktika, et valimiste eel kipuvad linnapead ja vallajuhid käsitlema munitsipaallehte nagu oma erakonna trükist, kus saab ennast vabalt propageerida,” jätkas ta.

Üle Eesti on tulnud mitmeid teateid selle kohta, et vallajuhid on blokeerinud endale ebameeldiva info avaldamist või on ajutiselt lehetiraaži kinni pidanud, viitas Tammerk. Samuti on näha katseid pöörata lehe sisu võimulolija kiitmiseks.

“Näiteks Tallinna linnavalitsuse ajaleht Pealinn avaldas valimiste eel lausa erinumbri, mis kujutab endast suurel määral võimulolijate valimisagitatsiooni,” ütles Tammerk.

Tammerki arvates tekivad munitsipaalmeedia kuritarvitamise juhtumid seoses nende väljaannete ebaselge rolliga.

“Kui valla- ja linnalehed suudaksid jääda informatiivseteks trükisteks, mis pakuvad praktilist infot piirkonna elu kohta, siis oleks vähendatud ka poliitilise manipulatisooni oht,” jätkas ta.

“Aga niipea kui munitsipaalleht hakkab ajama nn suure ajakirjanduse asja, kasvab ka nende trükiste poliitilise kaaperdamise oht,” arvas Tammerk.

Allikas: Eesti Päevaleht

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: