Est Land

Kalamajja kerkib noobel Noblessneri kvartal

In Eesti meediast on 17. okt. 2009 at 14:41

Laevaremonditehase tööstusalale rajatakse rannapromenaadi ja parkidega elurajoon.

Detailplaneeringu algatamisega sai rohelise tule laevaremonditehasele (BLRT) kuuluv Põhja-Tallinnas Tööstuse tänava äärse 24,5 hektari suuruse ala ümbersünd. Noblessneri allveelaevatehaselt nime saanud tööstuspiirkonda tuuakse elu – sinna kerkib 2007. aastal arhitektuurilise la­henduse leidmiseks korraldatud konkursi võitnud arhitektuuribüroode Alver Arhitektid OÜ ja Hvidt & Molgaard A/S tööde põhjal viis äri- ning kuusteist elu- ja ärihoonet, lasteaed, rannapromenaad ja sadam väikelaevadele. Lisaks renoveeritakse kolmteist alale jäävat arhitektuurimälestist ja kaks kaitse alla mittekuuluvat tööstushoonet. Kinnistu kuulub tervikuna BLRT grupile, vaid kitsa ribana läbib territooriumi Kalamaja ümbersõidu raudtee.

BLRT Invest juhatuse liikme Algerd Andruskevitšuse sõnul on laevaremonditehas omanikuna arendamisel partnerite jaoks avatud. „Kasutame avatud uste poliitikat,” sõnas ta. Andruskevitšuse kinnitusel on huvitatud investoreid viimasel aastal käinud nii Eestist kui ka piiri tagant, seejuures tuntakse erilist huvi just merepoolsete korterelamute rajamise vastu. Rohkem kui 200 000 ruutmeetri suurune ehitusmaht nõuab tema sõnul aga kindlasti jagamist etappideks. Erinevalt Vana-Kalasadama piirkonnast, mille arendajatel järgneb vaidlus vaidlusele, on laevaremonditehasel naabritega vedanud ja head suhted nii piirneva Miinisadama kui ka Riigi Kinnisvara AS-iga.

Puhast vett viis meetrit

Algul juba järgmisesse aastasse kavandatud ehituse algus Tallinna merepiiril on nihkunud Andruskevitšuse hinnangul siiski vähemalt aasta võrra, planeeringualasse kuuluv osaliselt välja ehitatud jaht- ja väikelaevade sadam on kasutatav aga juba praegu. „Järgmisel aastal avatakse ka Peetri sadam kõigile huvilistele,” lubas BLRT Investi esindaja. Täismahus välja ehitades mahutab sadam kuni 250 alust. „Võrreldes Pirita jahisadama ja TOP-iga saavad siia sõita ka suuremad purjekad, sest aluste jaoks on puhast vett kuni viis meetrit.” Mereäärne ala muudetakse atraktiivseks ka jalakäijatele.

Allikas: Eesti Päevaleht

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: