Est Land

Politsei dispetšer nõudis hädas taksojuhilt eesti keeles rääkimist vs. kus riigis me elame?

In Eesti meediast, Eesti riigikeel on eesti keel. on 6. okt. 2009 at 12:06

Külma arvet teha üritava kliendiga maadelnud taksojuht Mihhail Artjomov ei uskunud oma kõrvu, kui politsei hädaabinumbril talle vastanud dispetšer käskis rääkida eesti keeles.

Politsei palub juhtunu pärast vabandust, kirjutab Risto Berendson ajalehes Postimees.

«Dispetšer ütles mulle, et kuna ma olen litsentseeritud taksojuht, siis pöördugu ma tema poole eesti keeles, sest minu amet nõuab seda,» meenutab tallinlane Mihhail Artjomov laupäevaöist telefonikõnet politsei hädaabinumbrile 110.

Artjomov (36) maadles samal hetkel Laagri Statoilis 150 krooni suurust arvet maksmast keeldunud noorukiga, kes arusaamatuse tagajärjel pääseski lõpuks jooksu.

«Ma kindlasti ei taha, et see dispetšer nüüd minu pärast karistada saaks,» kinnitas eile juhtunu asjus Põhja politseiprefektile kaebuse esitanud Artjomov. «Tahan, et edaspidi ei tekiks sellist olukorda, kus inimeselt nõutakse hädaabitelefonil eesti keeles rääkimist.»

Intsident sai alguse laupäeva öösel kella kolmveerand kahe paiku, kui ööklubi Hollywood naabruses seisnud Artjomovi taksosse istus silmanähtavalt purjus ligi 20-aastane eestlasest noormees, kes küsis, kui palju maksab sõit Laagri Statoili.

Taksojuhi sõnul lepiti kokku 150 kroonis, misjärel pangakaarti käes hoidnud nooruk tagaistmel unne suikus. «Kui kohale jõudsime, selgus, et tal pole raha,» rääkis Artjomov, kes seepeale politseisse helistas ja abi palus.

Uuesti valis Artjomov politsei numbri mitu minutit hiljem, kui klient taksost väljuda soovis.

Et nooruk keeldus tagasi taksosse istumast, helistas Artjomov taas politseisse, misjärel teataski naisdispetšer, et taksojuht peaks edaspidi kasutama vestluses eesti keelt.

Allikas: Postimees

Advertisements
  1. Fakt on, et häda abi võib ükskõik mis riigis ükskõik kes soovida ning riik peaks seda kindlasti kõigile jagama. Olgu need turistid või niisama umbkeelsed.

    Muidugi on siinkohal olukord tsipa erinev, sest taksojuht on töötav inimene, kellel on seega ametialane kohustus osata eesti keelt.

    Aju ütleb, et dispetšer tegi õigesti – süda ütleb, et hädaabi liin ei ole sellise põhimõtte realiseerimiseks õige koht.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: