Est Land

Elust siin. Tegelikult. Taksojuhist ka.

In Meedias kommenteerijad on 6. okt. 2009 at 20:52

No veerand eesti kodanikest võib ju olla venelasi, aga see ei tähenda kohe et veerand maksudest tuleb venelaste käest.
1. tallinn+pensionärid, enamik on vene eided. kohe mitu viis kuus protsenti maha.
2. kerjused ja kodutud, enamik venelased, sest eesti keelt ei oska ja taha ja ei saa ja ei suuda.
lihtne ja loogiline, sellest 25% venelastest eestis maksavad riigile maksu ütleme et pooled. niiet jääme kuskile 10% peale alles. nüüd hakkame algusest peale ja vaatame kus probleem on. Tallinnas on turiste oi kui palju, väga palju, enamik soomlased, kui paljud neist eesti keelt räägivad. üksikud. aga kui neil on midagi vaja, nad faking üritavad eesti keeles küsida, need sõnad mida nad eesti keeles teavad, neid nad ka kasutavad ja siukse inimesega on juba palju parem kompromissi saavutada ja teda aidata, isegi kui ta saja protsendiliselt riigikeelt ei oska.

nüüd aga see vene taksojuht. noh temast on juba piisavalt räägitud.
ilmselgelt loogiline, et keegi ei peagi siin riigis temaga vene keeles rääkima, ja kui ei meeldi, siis rongid lähevad balti jaamast. või sõitku oma taksorondiga lihtsalt narva sillalt alla. vaba valik. ja tagasi pole vaja vaadata.

absoluutselt on vastuvõtmatu see suhtumine, mis neil venelastel on. ma olen ise vene juurtega, vanavanaisa oli venelane. tema tuli eestisse juba ennem teist maailmasõda ja ta tahtsi siia tulla, sest ta tahtis pääseda sellest vene põrgust. peale seda, kui ta oli eestis kaks kuud elanud, saatis ta tolleaegsesse nõukogusse sooviavalduse saamaks eesti kodakondsust, ta kusjuures rääkis kahe kuuga puhast eesti keelt ja tegi vähem grammatilisi vigu kui mina ilmselt siin praegu. talle anti see, sest inimene austas seda kohta, kuhu ta elama tahtis minna. aga meie praegused venelased siin? eestlased deporteeriti kuskile karupe***e ja toodi matsivenelased asemele. neile anti majad, korterid, tööd, autod, kõik. siin nad siis elasid oma mitukümmend aastat kui mingid kuningakassid, aga olukord on muutunud. emakest nõukogude liitu ei ole enam, ei ole ka mingit vene keelt, noh venelastele on, kui nad tahavad kodus omaette suletud kardinatega akende taga salaja seda rääkida. aga kuskil mujal mitte. kui ei meeldi, kaduge tagasi peipsi taha, see riik ju armastab teid niiiii väga ja teie seda. aga oh jah, õigus, selle riigi jaoks seal olete te tegelikult ei keegid, tühi koht kuskil ei kusagil, tarvilik ainult selleks, et teiste kallal provokatiseerida. hale, ülimalt hale.

jõuame siit omakorda sinna, et ka praeguses eestis on mul mitmeidki vene rahvusest sõpru, kes räägib paremini kes halvemini eesti keeles, kuid mitte ükski neist ei ole mulle kunagi öelnud, et räägi vene keeles või õpi või ürita või mina ei räägi eesti keeles sinuga. nad ise tahavad eesti keelt õppida ja üritavad end kogu aeg täiendada ja parandada. selle nimi on intelligents.

lõppfaas: venelane eestis, kes ei räägi eesti keelt ja nõuab endaga vene keeles suhtlemist ja ei õpi eesti keelt ära on loll, haige, mats (kõige halvemas mõttes) ja pmst tühi koht ja ei keegi.
kui inimene on juba haritum ja lugupidavam nii teiste kui ka iseenda suhtes, ta üritab ja ka saab sellega hakkama.

öelda tahtsin siis põhimõtteliselt seda, et ei olemas, et olen liiga vana või liiga noor või liiga uhke või liiga patriootlik või liiga loll või liiga laisk või liiga misiganes. on higher class ja no class, e. venelased kes räägivad eesti keelt e. aktsepteeritud ja hinnatud eesti riigi kodanikud. ja venelased kes ei räägi ja ei tahagi rääkida, e. mõttetu jobukari.

MOTT.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: