Est Land

Linter ja klounid nõuavad veel riigilt ka lunaraha

In Eesti meediast on 10. sept. 2009 at 16:30
Aprillirahutuste korraldamises süüdimõistmisest pääsenud Dmitri Linter ja Maksim Reva taotlevad rahandusministeeriumilt enda alusetu vahi all pidamise eest hüvitist kokku üle 340 000 krooni.

“Mind peeti alusetult vahi all 204 päeva, mistõttu peab riik hüvitiseks maksma 171 360 krooni,” kinnitas Dmitri Linter ERR Uudiste vahendusel.

Juba varem on rahandusministeeriumile avalduse alusetult vabaduse võtmisega tekitatud kahju hüvitamiseks esitanud Maksim Reva, kes viibis samuti 204 päeva vahi all ning peaks seega saama samuti 171 360 krooni. Linteri kinnitusel kavatseb valuraha nõuda ka Mark Sirõk, kes viibis vahi all 46 päeva.

Rahandusministeeriumi pressiesindaja Piret Seeman märkis, et õigeksmõistetutele alusetu vahistamise eest makstavast hüvitisest arvestatakse maha tulumaks 21 protsenti. Nii peaksid Linter ja Reva saama hüvitisena kumbki reaalselt kätte 135 374 krooni.

hillaariuse kommentaar

Noo-jah. Nii tuleb silme ette pilt toonasest teleprogrammist, kus mitmete punnkõhuliste riigiisade suu läbi lubati neile tegelastele kiiret ja karmi karistust. See peaks nüüd vist see naeru koht olema või? Et nagu huumor Eesti moodi, või? Tehti karm nägu ette, kuid siis hiljem asja üle järele mõeldes võttis pragmaatiline mõtteviis emotsioonide üle võimust ja … tehti vaikselt (just, just) püksid täis. Väljamängitud karmus osutus vaid värisevaks süldiks. Pätikari, kes algul ise kah toimunust ära ehmus ja võbeleva südamega tõesti karistust ootas, mõnitab täiel raual. No, krt! Ja mina pean selle seltskonnaga kõrvu Lasnamäel elama ning need päevast-päeva kestvad solvangud, lollaks naeratus huulil, alla neelama? Ei, krt võtaks. Noh, oma maja tibladega on suhted igatahes klaarid ja minu silma all nad vähemasti eestlaste üle ei irvita, kuid … Ja seda ende iroonilist muiet (ja õigusega, muideks)… Aga mis teha? Pole miljoneid tagataskust võtta, et indiaanlase kombel sllest nomaadirahvast aina kaugemale ja kaugemale kolida. Ja ega seegi aitaks. Meri on juba seljataga ning tegelikult polegi enam kuhugile minna. P.S. Aga ikkagi läheb süda pahaks, kui näed ja kuuled seda pidevat riiklikul tasemel lömitamist. Raske on selliselt endale pidevalt sisendada, et – eestlane olla on uhke ja hea, kui teisalt … Ei kommentaa-aa-aarii-ii.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: