Est Land

Metlev: ma ei kahetse midagi

In Eesti meediast, Sergei Metlev on 3. sept. 2009 at 20:09
Sergei Metlev

Sergei Metlev

03.09.2009

17-aastane Mustamäe reaalgümnaasiumi 11. klassi õpilane Metlev kritiseeris märtsi algul Venemaa suursaadikut Nikolai Uspenskit Vene ajalehes Tribuna avaldatud arvamuse eest, milles suursaadik väitis, et Eestis viiakse keelenõuete märgi all läbi õpetajate kaadripuhastust ning koolides toimub mitteavalik venekeelsete õpilaste ahistamine. Metlev avaldas siis arvamust, et Vene Suursaatkond võiks vähem sekkuda Eesti siseasjadesse, eriti mis puudutab lõimumist ja keeleõpet, sest see lisab pingeid vaid juurde.
Venemaa suursaadiku väljaütlemiste kritiseerimise eest laimukampaania alla sattunud Õpilasesinduste Assamblee peasekretär, Mustamäe reaalgümnaasiumi abiturient Sergei Metlev ütles, et ta ei kahetse midagi.

«Ma ei kahetse üldse, mida ma tegin, see oli õige» rääkis Metlev ETV saates «Kahekõne», vahendas ERR Uudised.

Märtsi algul kritiseeris ta, olles siis 17-aastane Venemaa suursaadikut Nikolai Uspenskit, öeldes, et Vene suursaatkond võiks vähem sekkuda Eesti siseasjadesse.

Väga head eesti keelt rääkiv Metlev kinnitas saates, et koolis on atmosfäär suurepärane ja probleeme tal enam pole. Neli-viis klassikaaslast küll temaga ei suhtle, nimetades teda natsionalistiks, kuid Metlevi sõnul on selle põhjuseks inimlik rumalus. Ta on saanud hulgaliselt toetusmeile, aga loomulikult ka ähvardusi.

Metlevil on plaanis minna Tartu Ülikooli õigusteadust õppima, sest ta tahab edasises elus tegelda ühiskonna asjadega.

05.08.2009

Märtsis Venemaa suursaadiku väljaütlemisi kritiseerinud ja seetõttu skandaali sattunud Õpilasesinduste Assamblee peasekretär Sergei Metlev kaebas venekeelse nädalalehe MK-Estonia au teotamise eest kohtusse.

Metlev teatas, et Harju Maakohus võttis menetlusse tema hagi väljaande MK- Estonia vastu au teotamisega tekitatud mittevaralise kahju hüvitamise nõudes. Hageja soovib rahalist hüvitist talle ajalehes avaldatud artikliga tekitatud moraalse kahju eest.

Märtsi lõpus avaldas iganädalane venekeelne leht MK-Estonia artikli pealkirjaga «Sergei Metlevi auminutid».

«Artikkel on kirjutatud läbivalt au teotavas vormis, sisaldab väidetavate anonüümsete klassikaaslase tsitaate, mis on täis vihkamist ja vaenu,» leiab Metlev.

«Artiklis olid väljavõtted ka suhtlusportaali odnoklassniki.ru foorumist, milles on palju ebatsensuurseid väljendeid ning üleskutseid füüsilisele vägivallale,» lisas ta teates.

«Võttes arvesse Eesti Vabariigi põhiseaduse ja Euroopa Inimõiguste harta sätteid, mis kaitsevad inimese head nime ja reputatsiooni, nõuab hageja kostjalt moraalse kahju hüvitamist kohtu äranägemisel,» teatas Metlev.

Tema huve selles kohtuasjas esindab vandeadvokaat Meelis Pirn advokaadibüroost V.Kaasik & Ko.

«Positiivse kohtuotsuse korral annetan kogu summa, ükskõik milline see saab olema, Õpilasesinduste Assambleele. Selline samm aitab täiendavalt toetada organisatsiooni tegevust, mis on suunatud vene õppekeelega koolide õpilaste huvide kaitsmisele ja esindamisele Eesti riigis,» teatas Metlev.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: