Est Land

Postimees oma toimetajatega taashindamas koole ja õpilasi

In Meedias kommenteerijad on 25. aug. 2009 at 06:57

Sipsik

25.08.2009 09:22

Kui Eesti haridussüsteem jällle klassikalise hariduse andmisega tegelema hakkab ja masinaosade koolitamise lõpetab, siis võiks edetabelite koostamine ja meedias kajastamine lõppeda. Te isegi ei mõtle, kui palju see edetabelikultuur paneb inimesi rabelema edetabelikoha mõttetu pseudoväärtuse nimel ning koole end halvasti tundma täiesti alusetult enda arendamise asemel. See on tühi tegevus. Kooliõpilastele ei anna see edetabelikoht tööturul mitte midagi. Selle nimel rabeleda on mõttetu.
Eesmärgiselgust uue kooliaasta puhul kõigile!
____________________________________________

Ülo Vooglaid

25.08.2009 09:24

Sellise “pingerea” avaldamine on metsik tegu.
Raske uskuda, et mõni ajakirjanik sellise teoga hakkama sai. Küllap tuleb autoreid otsida HTM-st ja selle analüüsiosakonnast, mille juhatajaks on Tiina Annus.
Milliseid järeldusi soovitavad teha “pingerea” koostajad ja avaldajad?
1. kõik Eesti koolid tegutsevad võrdsetes tingimustes ja on võrreldavad;
2. riigieksamil saab mõõta õpilaste teadmisi ja hinded mõõdavad seda, mida oleks vaja teada koolide väärtuse tuvastamiseks;
3. haridus on see, mida koolis tehakse ja mida riigieksmite “tulemused” näitavad;
4. hinded ja koht kõrge üleriigilises “pingereas” on eesmärk ning lapsed (ja õpetajad) selle eesmärgi saavutamise vahendid;
5. koolist on vaja kõigi võimalike vahenditega hoida eemale neid lapsi, kelle intellektuaalsed, füüsilised, psüühilised jm eeldused on keskpärased või alla selle;
6. need õpilased, kelle võimed, tervis vms ei võimalda riigieksamitel saavutada väga häid tulemusi, tuleks võimalikult kohe koolist välja heita;
7. haridust kui õpetuse ja kasvatuse ühtsust, millele tänu kujuneks lisaks valmisolekule elukestvaks enesetäiendamiseks ka valmisolek tööks, eluks, kaitseks, loomeks, tunnetuseks ja suhtlemiseks, kodu ja kodumaa hoidmiseks jms, pole Eestis oluline;
8. haridusteadusel ei ole ühiskonnas mingit tähendust ja seda ei ole vaja tunda ega arvestada ei HTM-s ega üheski toimetuses.
9. Eesti Lastevanemate Liidu seisukohti, mis on nn “pingeridade” koostamise ja avaldamise kohta korduvalt edastatud, ei pruugi arvestada.
Huvitav, miks võim mõne inimese mõistusest hoopis ilma jätab?
_______________________________________________
NooYah25.08.2009 09:38

1. eestis kehtib avaliku teabe seadus – st HTMil ilmselt PUUDUB võimalus neid olemasolevaid andmeid ajakirjanike eest salastada. Nii et enne kisa tõstmist võiks natuke mõelda.
2. Tabeli “analüüsist” paistab selgelt ajakirjaniku ebakompetentsus. Loksa tulemus on mullusest parem kõigest 3 punkti – seega tegu on ilmselt vaid veidi juhuslikku hälvet pletava muutusega (kui sedagi .- ei viitsi aegridu analüüsima hakata).
3. Tabeli vajalikkus on siiki täiesti olemas – seda mitte konkreetse koha väärtuses vaid sarnaste koolide võrdluses. Küsime KAS Tabivere või Parksepa laps on 20 punkti jagu lollim kui Loksa või Alatskivi oma?? Ilmselt siiski mitte…. Mina näiteks ei tea, miks Sikupilli kool on eelmisest Tallinna omast nii palju tagapool, aga mingi põhjus sel ju on – mis peaks koolivalikut tegevale lapsele teada olema.
______________________________________
Ülo Vooglaiule ja teistele25.08.2009 09:50

Selle nimekirja avaldamisega saab Eestis hakkama vaid ajakirjanik. Tema jumal ja leivaandja on klikinumber.

Tõenäoliselt pole riigis ühtegi nii vastutundetut haridusametnikku, kes selle nimekirja avaldamise üle rõõmu tunneks, veel vähem selleks ise initsiatiivi üles näitaks.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: