Est Land

Tarmo Kruusimäe:Eesti riigikohus oma õigeksmõistva otsusega Pronksöö ninameeste suhtes, mõistis sisuliselt süüdi Eesti rahva ja valitsuse

In Eesti meediast on 23. aug. 2009 at 17:42
Tallinna linnavolikogu liige Tarmo Kruusimäe kritiseeris tänasel Hirvepargi kõnekoosolekul aprillimässajate õigeksmõistmist riigikohtu poolt ning pidas seda otsust Eesti rahva ja valitsuse süüdimõistmiseks.

«Kõik Pronksöö kahjud, nii rahalise kui moraalse, maksis kinni Eesti kodanik,» märkis Kruusimäe. «Eesti riigikohus oma õigeksmõistva otsusega Pronksöö ninameeste suhtes, mõistis sisuliselt süüdi Eesti rahva ja valitsuse.»

Ta rõhutas oma kõnes vajadust meeles pidada Pronkssõduri õppetundi, mis langes Eesti ühiskonna õlule.

«On kummaline, kui kriminaalseadustiku kohaselt võib heinaküüni süütamise eest saada 5 – 15 aastat vanglakaristust, siis Woodstockiründajad ja süütajad pääsesid sisuliselt karistuseta, vast keegi sai neist trahvi 500 krooni ja sedagi arvatavasti heakorraeeskirjade rikkumise eest,» rääkis Kruusimäe. «Kui kohtunikud ei suuda toimunule adekvaatset hinnangut anda, siis tuleb see hinnang anda ühiskonnal.»

Kruusimäe sõnul on Eesti rahvas oma hukkamõistva hinnangu andnud.

«Kuigi märatsejaid oli vaid 1 protsent Tallinna linna elanikest, siis ootame, et hinnangu toimunule annaksid ka meie riigis elavad välismaalased, nende kultuuri- ja esindus organisatsioonide poolt,» lisas ta. «Kolm aastat Pronksöö möödumisest on küllaldane, et jõuda arusaamisele, mis siis tegelikult ikkagi juhtus.»

Linnavolinik osundas ka vajadusele, et riik peab üle vaatama vene keelsete koolide ajalootundide sisu, milliste õpikutega ja millise kaadriga ikkagi Eesti ajalugu Eestis õpetatakse.

Mark Sirõk, Maksim Reva, Dimitri Klenski ja Dmitri Linter olid kohtu all süüdistatuna 2007. aasta aprillirahutuste korraldamises.

Neliku mõistsid õigeks Harju maakohus ja Tallinna ringkonnakohus ning riigikohus ei võtnud riigiprokuratuuri kaebust menetlusse.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: