Est Land

Argo Ideon : Milliseid vaateid ma esindan?

In Eesti meediast, Meedias kommenteerijad on 22. aug. 2009 at 08:06
Argo Ideon
Kõnelemine 20. augusti klubis on Eestis üpris väärikas tribüün, millel öeldu võib leida ka laiemat vastukaja. Kunagine ülemnõukogu juhataja ja riigikogu spiiker Ülo Nugis leidis neljapäeval sellelt kohalt Eesti iseseisvuse taastamist meenutades, et need inimesed, kes ei ole Eestile lojaalsed, võiksid siit lahkuda.

Võib uskuda, et endise tipp-poliitiku sõnad olid öeldud südamevaluga Eesti tuleviku pärast, kuid loodetavasti ei võta keegi seda Eesti Vabariigi ametliku seisukohana, et Eesti kodanikke tuleb jagada kaheks osaks ning et üks osa neist ei ole riigile vajalik ja peaks kuhugi mujale kolima. 21. sajandi Eesti peab olema turvaline kodu kõigile oma kodanikele ja alalistele elanikele. Jutt kellegi lahkumisest muul kui omaenda algatusel saab olla vaid rangelt seadusepõhine, ning Eesti praktikas on tegu erandlike üksikjuhtumitega. Neid, kellele tänases Eestis on midagi vastukarva, on liiga palju selleks, et kutsuda neid ära sõitma. Siis võiks tõepoolest öelda: «Viimane kustutab tule.»

consiglieri kommentaar:

22.08.2009 10:31

Argo Ideon, alustame sellest, et rääkige enda eest!
See ongi meie probleem, et eestlane ei saa tunda end vabana nagu soomlane omal maal. Nugise sõnavõtt oli ülemõistuse ebademokraatlik nagu kõik Kelamid ja Heinzid ja Ideonid arvama hakkasid; piraate, kes oma kodakondsust määratlema pole hakanud, tahab Paet kohe kaitsma hakata; Neeme Järvi avaldab eestlasele omase arvamuse venekeelsest meediast Eestis ja kohe kukutakse kellegi venekeelse Postimehe toimetaja poolt arvama, et Järvi ei tea mida ta räägib; soovitab Lukas Balti Jaama minna neil, kel siin ei meeldi, kohe asub pressineiu sõnu ümber vormistama, et nii ikka Lukas ei mõelnud; asub president Ilves rääkima vene keelest, kui tema eestlase jaoks okupatsiooni keelest, tõmmatakse käima jällegi mingi PRkampaania, et Ilves nii ei mõelnud.
Ma küsin mis riigis me elame? Kelle riigis?
Need kõik on näited, kus eestlastest juhtidel viskab lõplikult ära ja avaldatakse oma isiklik arvamus. Aga need mehed on juhid. Tulge rahva sekka Ideon ja vaadake, mida keskmine eestlane arvab.
Keskmine eestlane ei saa oma kalli lipuga Ida-Virumaal ega Lasnamäel käia. Oma kodus ei saa oma lipuga käia? Rääkimata sellest, et Narvas võib ta eesti keeles suhtlemisel lihtsalt peksa saada.
Kas krt keegi julgeb ka siinsele olukorrale üksksord vastu hakata?
Kas eestlane jätkabki oma dzuhnaa mentaliteeti? Enda arvates on jube demokraatlik mitte välja teha, tegelik põhjus on, et ollakse lihtsalt arg. Valimatult arg, kes end ise siin riigis kaitsta ei julge ja kui leidubki eestlane, kes on uhke oma rahvuse üle, sõimatakse ta natsiks ja kui ta end kaitstes mõnele muulasele korralikult virutab, viib Eesti politsei ta minema. Kokkuvõtvalt ei kaitse riik oma eestlast oma riigis ja see on krdima kurb kodanik Argo Ideon ja mul on eestlasena häbi teie pärast, eriti teie, kodanik Ideon.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: