Est Land

Immigratsioonist ja multikultuurist

In Maailmast on 7. juuni 2009 at 05:29

Oleme nüüdseks jõudnud arenenud maailmas olukorda, kus huvi väljendus immigratsiooni vastu, on risk saada ära märgitud kui mitte rassist, siis vähemalt “pärismaalasena”.

Ja “immigratsioon” ei ole ju üldse see, millest räägime. Ka tegelikult mitte.

Lõppude lõpuks, traditsiooniline immigratsioon tähendas, et immigrandid assimileeruvad oma uuel kodumaal, mitte uus kodumaa ei assimileeru immigrandiga.

Kaks põlvkonda tagasi pidas Ameerika, Kanada, Austraalia ja kogu ülejäänud arenenud maailm endastmõistetavaks, et suveräänne riik omab õigust otsustada milline – kui üldse keegi – välismaalane saab õiguse tema piirides elada.

Nüüd teeb seda vaid Jaapan. Kõikjal mujal on opositsioon massimmigratsioonile “pärismaalase” mõtlemine ja väljendada eelistust mõnele immigrantide grupile mõne teise ees on “rassistlik”. Kuigi 40 aastat tagasi tegid valitsused rutiinselt vahet Iiri ja Bulgaaria, India ja Somaalia immigrandi vahel, ainus mis nüüd loeb on demonstreerida oma veendunud truudust multikulturalismile kuni ühiskondliku enesetapuni välja, nagu oleks immigratsioon ÜRO rahuvalveoperatsioon: üks neist tegevustest, kus sul pole “rahvuslikke huve”.

Viie aasta eest Rootsi Raadios esinedes soovitas tollane Rootsi “integratsiooniminister” Jens Orback kaasrootslastel “olla kena moslemite suhtes sel ajal, kui me oleme enamuses, et nad oleks kenad meie suhtes, kui nemad on enamuses.”

Väga vähesed rootslased hääletasid teadlikult sotsiaalse eneseväljasuretamise poolt, ometi on vähem kui kolmekümne aastaga muutunud see juba fait accompli’ks. Ja poliitiliselt korrektses maailmas pole olemas vastuvõetavat vormi avalikuks aruteluks, millega sellele vastu olla.

See on triumf vasakpoolsete rünnakus keelele. Nagu minu kolleeg John Derbyshire teises kontekstis ütleb: parem olla surnud, kui mühakas.

M.Steyn (refereeritud http://www.steynonline.com/content/view/2098/28/ )

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: