Est Land

Narvalanna: sinimustvalge võib konflikti põhjustada

In Eesti meediast on 4. juuni 2009 at 17:20

Eesti lipp

EPLO 04. juuni 2009 18:56

Narva raamatkogu direktori Ingrid Erilaiu arvates on piirilinnas praegu, Eesti lipu juubeli päevil, liiga palju Vene lippe näha ning sinimustvalgega lehvitamine või selle auto külge kinnitamine võib koguni konflikti tekitada.

Erilaid ütles Vikerraadio saatele Uudis+, et kui on vabariigi aastapäeva paraad ja Eesti lipukesi jagatakse tasuta, siis käivad paljud sellega ringi ning see ei nõua erilist julgust, vahendasid ERR-i Uudised.

„Aga praegu, nii öelda tavalisel päeval, ma arvan, et nõuabki. Praegu on paljud märgistanud oma autod Georgi lindikestega ja Vene lipukestega. See võib isegi vastasseisu esile kutsuda,” ütles Erilaid ning lisas, et teda Vene lipukeste rohkus linnas häirib.

Kui 20 aastat tagasi öeldi Narvas Eesti lipu kohta “kakoi krasivõi flag” (eesti k. – kui ilus lipp), siis praegu ei tekita meie trikoloor narvakate seas mingeid erilisi tundeid, pigem ükskõiksust.

Ühe narvalanna sõnul tähendab sinimustvalge talle positiivse tähendusega sümbolit ning ka tema lapsed teavad selle tähendust. Seevastu reporteriga rääkinud mehe arvates ei ühenda Eesti lipp enam eestlasi ja venelasi ning tema arvates on selle põhjuseks paari aasta tagused aprillisündmused.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: