Est Land

Narvalanna: sinimustvalge võib konflikti põhjustada

In Eesti meediast on 4. juuni 2009 at 17:20

Eesti lipp

EPLO 04. juuni 2009 18:56

Narva raamatkogu direktori Ingrid Erilaiu arvates on piirilinnas praegu, Eesti lipu juubeli päevil, liiga palju Vene lippe näha ning sinimustvalgega lehvitamine või selle auto külge kinnitamine võib koguni konflikti tekitada.

Erilaid ütles Vikerraadio saatele Uudis+, et kui on vabariigi aastapäeva paraad ja Eesti lipukesi jagatakse tasuta, siis käivad paljud sellega ringi ning see ei nõua erilist julgust, vahendasid ERR-i Uudised.

„Aga praegu, nii öelda tavalisel päeval, ma arvan, et nõuabki. Praegu on paljud märgistanud oma autod Georgi lindikestega ja Vene lipukestega. See võib isegi vastasseisu esile kutsuda,” ütles Erilaid ning lisas, et teda Vene lipukeste rohkus linnas häirib.

Kui 20 aastat tagasi öeldi Narvas Eesti lipu kohta “kakoi krasivõi flag” (eesti k. – kui ilus lipp), siis praegu ei tekita meie trikoloor narvakate seas mingeid erilisi tundeid, pigem ükskõiksust.

Ühe narvalanna sõnul tähendab sinimustvalge talle positiivse tähendusega sümbolit ning ka tema lapsed teavad selle tähendust. Seevastu reporteriga rääkinud mehe arvates ei ühenda Eesti lipp enam eestlasi ja venelasi ning tema arvates on selle põhjuseks paari aasta tagused aprillisündmused.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: