Est Land

Aimar Altosaar: Riigirahvas ja muidurahvas

In Eesti meediast on 4. juuni 2009 at 19:13

Riigis elavat rahvast võib jagada kaheks – need, kes peavad oma riiki tähtsaks ning väärtuseks, mille nimel tasub pingutada ning need, kellele riik, kus nad elavad, üldse korda ei lähe. Viimaste hulgas on neid, kes peavad enda jaoks tähtsaks mõnda teist riiki, kuid palju on ka neid, kellele kõik ongi lihtsdalt ükstapuha.

Nõukogude impeeriumis, kus jagati inimesi sortideks nende päritolu, parteilise kuuluvuse, rahvuse jms järgi, oli kasutuses ka termin „tiitelrahvas”. Seda kasutasid venelastest kolonistid halvustava sõnana põlisrahvaste kohta, kellele Stalini pliiats oli kaardile joonistanud vabariikide, oblastite ja ringkondade piirid.

Selleks, et oleks rohkem segadust ja jagamist-valitsemist, kehtestati need piirid nii, et põlisrahvad mingil juhul ei jääks oma tiitelmaal enamusse. Eriti oluline oli sortida kohapeal mõni rahvusgrupp teistest „võrdsemaks”, et saaks nalja rohkem! Need vihakülvid kandsid eriti häid vilju Kaukaasias, nagu oleme näinud Karabahhi konfliktist, Tsehtsheenia sõjast kuni aastataguse Venemaa agressiooonini Gruusia vastu.

Kuid seda sortimist näeme iga päev Eestiski, kus kas siis nõukogudeaja inertsina või Vene propagandateenistuse töö tulemusena püütakse eristada ja vastandada eestlasi ja venelasi. Tiitelrahva tiitlit omistatakse küll vähem, kuid muid hellitusnimesid eestlaste kohta – natsionalistid, fashistid, russofoobid, tänamatud Vene ajaloo võltsijad, ameeriklaste ees pugejad jms kasutatakse järjest enam.

Teised – need, keda sunnitakse selles mõttetus riigis mõttetut keelt õppima, keda natsionalistid igal sammul taga kiusavad ning kelle põliseid õiguseid surutavat maha – need on hellitlevalt Venemaa kaasmaalased või vene keelt kõnelevad isikud. See, et Eestis on järjest enam ka inglise keelt ja paljusid teisi keeli kõnelevaid isikuid, ei lähe muidugi sortijatele korda, nendele on oluline ehitada üles vastandamisalus Eesti riigile.

Halenaljakas on selliste vastandajate ülipüüdlik inimeste sortimine etnilise tunnuse järgi – justkui oleks eestlasele häbiasi, kui tema vanemad on mõnest teisest rahvusest! Selline rahvuse kitsalt vere järgi määratlemine peaks olema vähemalt Euroopas ajalugu, kuid millegipärast Vene asja eest võitlejad peavad seda ikka esmatähtsaks. Selline sortimine põhineb arusaamal, et kui oled puhas eestlane, siis oled automaatselt venelaste vastane ja süüdi Eesti riigi tekkes ja püsimises.

Kui aga puhas venelane, siis ei saa mingil juhul toetada Eestit, vaid ikka emakest Venemaad, ükskõik milline tsaar, peasekretär või peaminister seda parasjagu valitseb. Ja häda neile, kes on sortimise eeldusest erinevalt käituvad ning neile, kes oma segaverelisusega segadust tekitavad!

Rahvuslast Jüri Böhmi on viimastel päevadel püütud mõnitada selle eest, et tema isa oli venelane. Täiesti totter süüdistus, sest meie hulgas on jätkuvalt punasemast punasemaid puhastverd eestlasi, kes vihkavad Eesti riiki ja on meie hulgas palju keskmisest eestlasest tunduvalt isamaalisemaid venelasi.

Kaasaegses rahvusriigis nagu Eesti on, ei ole inimese etnilisel kuuluvusel määravat tähtsust. Tähtis on see, kas inimene kannab südames Eesti aadet ning peab oluliseks, et eesti keel ja eesti meel kestaksid üle aja. Tõenäoliselt on suurem osa meie riigirahvast etnilised eestlased, kuid aasta aastalt on riigirahva hulgas rohkem ka neid, kelle esimene keel ei ole eesti keel või kellel on selle keelega veel raskusi.

Olen veendunud, et enamus eestivenelastest, eestisoomlastest, eestitatarlasest on juba lahutamatu osa meie riigirahvast. Kuid ega neil kerge ei ole, sest me näeme, kuidas venekeelne meedia ja Venamaale meeldida püüdvad poliitikud püüavad neid suruda eemale Eestist ja eesti väärtustest, et nad oleksid sorditud ja manipuleeritavad, et nad oleksid muidurahvas.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: