Est Land

Vol.1 Päär Trängelsoo

In Päär on 25. mai 2009 at 16:00

pääri sümbol

Tere!

Minu nimi on Päär Trängelsoo. Sõbrad kutsuvad Pääriks või Trängli Pärx. Noh nimi selline seepärast, et vanaisa ja vanaema olid rannarootslased. Ja nende vanemate perekonnnanimi oli tegelikult mingi Trängelson, aga muutsid ükspäev nime sooks ümber. Et nagu rohkem Eesti.

Kui ma smsin, siis toksin alla tavaliselt P22r.  Kui meilan, siis trükin P@@r. Lihtsam.

Tahtsin siia veebi saada seepärast, et mul on väga kopp sellest pugemisest siin riigis tibladele ja tiblade sõpradele. Kõik poevad. Enamus mu tuttavaid poevad, nende vanemad poevad. Meedia poeb. Vaata venekeelset Delfit. No s.tt läheb keema kui seda saasta mingil põhjusel lugema pean. Kamp veidrikke, kes ei suuda ära tegutseda ning elavad end seal välja.

Oma lipuga välja avalikult minna ei saa, mendid tulevad kohe lällama. Et mis lipp, miks ja kas on ikka vaja. No tra mai saa aru, mis krdi riigi politseinikud nad on. Mingu Ghanasse ja küsigu seal Botswana lippude lehvitamise eest trahvi. Aga tra minu kodulinnas ei tulda lälisema, et mis lipp on. Tra on jah lipp. Tra mai saa aru kas mendid tiblad on, et aru ei saa mis lipp on? A ei ole, eestlased on. Saate aru. Mendid on eestlased!

Mis veel, olen 27 aastat vana. Isa on olnud meremees. Ema õpetaja. Terve elu oleme elanud Läänemaal Riguldi lähistel, mu vanaema ütleb koguaeg Rickul.  Mulle meeldib mu vanaema. Tark ja teab asju. Vanaisa ehitas paate. Ise ehitas. Tegija oli. Piltidel ka alati oma paatide taustal.

Siis tulin Tallinna merekooli ja sealt see kogu kamm algas. Ma hakkasin vante vihkama. Päev päeva järel üha rohkem. Kuni ajani, mil lülisin neid juba 16/7. Magan ka.

Mida tahan ma öelda?

Seda, et ma hakkan siin koguaeg ütlema. Ütlen ja arvan. Vahet pole. Tra seda saasta elab me keskel liiga palju, et vait olla. Tra kui ei meeldi, tra sa elad siin siis. Tra ma olen julmalt ropendama siin Tallinnas õppinud. Tra a mida teha, kui pask ise end ära ei likvideeri ja me eestlased peame siin sita sees orienteeruma. Tra kui me midagi ette ei võta, siis oleme slaaviriik kiiremini kui keegi oskab uneski näha. Mu vanaema usub ka unenägusid. See mida ta näinud on, on julm. Ma usun seda vanaema unevärki. Tatist saadik räägib ja tõlgib. Seetõttu tunnengi, et eestlased peavad ühtsemaks muutuma. Muidu kisub hapuks nagu mu vanaema ütleb.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: